• روستاهای هدف گردشگری
  روستای سعادت آباد

   
  روستای سعادت آباد در 19 کیلومتری جنوب شرق رشتخوار واقع شده است، این روستا در فصول سرد سال دارای مزارع سرسبز زعفران و گندم و در تابستان دارای باغات پسته و مزارع گسترده چغندرقند و خربزه است. وجود آثار تاریخی باشکوهی همچون عمارت محمدخان قرائی، مسجد و آب انبار سعادت آباد و وجود کوههای گرمو در شمال روستا و آبشار، چشمه آب گرم و مزار پیریاهو باعث گردیده تا گردشگران بسیاری در فصول مختلف سال به این روستا سفر نمایند و از جاذبه های تاریخی، طبیعی و مناظر زیبا و بکر آن استفاده نمایند. در حال حاضر فاقد اقامتگاه است.همچنین  با توجه به جاذبه های تاریخی و گردشگری شرایط سرمایه گذاری در روستا کاملاً مهیا است.
  روستای سنگان

  این روستا در 23 کیلومتری شمال غرب رشتخوار و در بخش مرکزی واقع شده است و در شمال شرق آن (تنگل زیبای کوهسنگ با کوهستان های سرسبز، رودخانه ای فصلی و درختان و گیاهان دارویی متنوعی) وجود دارد. در این ناحیه کوهستانی حیوانات وحشی نظیر پلنگ، گرگ، کفتار، روباه، کل، قوچ وحشی، بزکوهی، کبک و تیهو زندگی می کنند. وجود آثار تاریخی متنوعی همچون آرامگاه شاه سنجان، آرامگاه امان قلی، ارگ قدیمی روستا، مسجد، آب انبار و حمام سنگان نشانگر قدمت طولانی این روستا میباشد که باعث شده گردشگران بسیاری جهت بازدید از آثار تاریخی به این روستا سفر نمایند و در کنار بازدید از جاذبه های تاریخی از جاذبه های طبیعی بکر منطقه لذت و اوقات خوش و خاطره انگیزی را سپری نمایند. در حال حاضر مجوز دو اقامتگاه بوم گردی در آن صادر و در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهند رسید. با توجه به ظرفیتهای تاریخی و گردشگری امکان سرمایه گذاری در آن وجود دارد.
   
  روستای اکبرآباد

   
  روستاتی اکبرآباد در 15 کیلومتری جنوب شرق رشتخوار و به فاصله 1500 متری از جاده آسفالته رشتخوار به خواف واقع شده است، که در تابستان دارای طبیعتی زیبا و مزارع گسترده خربزه است. علاوه بر مناظر زیبا پیرامون روستا، وجود قلعه کهنه اکبرآباد، آب انبار و محوطه شهر تاریخی جیزد که درحال حاضر بالغ بر 50 هکتار وسعت، و در محل به قلعه کهنه جيج مشهور بوده و در حقيقت همان شهر جيزد است که بنا بر نوشته فصيحي خوافي در کتاب مجمـل التواریخ از قول خطیب ابوالفخـر الزوزنی در سال737 هـ .ق در ولایت خواف زلـزلـه ای واقع شد که به زلزله جیزد معروف است که سی هزار آدمی از قصبه زوزن تا به قصبه جیزد مهدوم شدند. امروزه از خيل ابنيه شهر جيزد تنها تپه ماهورها، بخشي از ارگ و حصار شهر و برجهاي پيرامون آن بر جاي مانده است، همین مسأله باعث شده که گردشگران بسیاری از این روستا و جاذبه های تاریخی آن بازدید نمایند.
سایر شهرستان ها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق